background img

Dekorasyon Fikirleri

10 ADIMDA UYGUN FİYATA EVİNİZİ GÜZELLEŞTİRİN


Renklerine göre gruplayın


Evdeki eşyaları renklerine göre kategorilere ayırmak daha düzenli ve simetrik bir görünüş elde etmenizi sağlar. Bu gibi “düşünülmüş” nüanslar bütünlük hissini de pekiştirir.

Aynada desen var

Evde ayna dolapları, boy aynaları ya da şifonyer, sehpa gibi ayna mobilyaları kullanmaktan hoşlanıyorsanız, onları desenlerle zenginleştirebilirsiniz. Örneğin cam boyası ve stencil yardımıyla üzerlerine desen yapabilir ya da renkli sticker’lar ile ilgi çekici bir görünüm kazandırabilirsiniz. Sticker’ların en güzel tarafı ise sıkıldığınızda çıkarıp mobilyanızı eski haline döndürebilmeniz!

Eski mobilyalara yeni soluk

Mutfak, kış bahçesi ya da balkonunuzda kullandığınız eski mobilyaları renklendirerek mobilyalarınıza yeni bir görünüm katabilirsiniz. Özellikle kır evi stilini seviyorsanız, bu tip bir yenileme projesi sizin için çok uygun olabilir.

Koltuk kılıflarını yenileyin 

Koltuklarınızı yenilemek yerine onlara yeni birer kılıf diktirebilirsiniz. Beğendiğiniz bir kumaşı döşemecinize götürüp uygulatmanız mümkün. Özellikle evde enerjik bir havayı seviyorsanız sarı, pembe, parlament mavisi ve kırmızı gibi tonları bir arada kullanabilirsiniz.

Masa üstü aranjmanları

Yemek masanızın üzerini renkli aksesuarlarla dekore ederek ilgi çekici odak noktaları yaratabilirsiniz. Vintage, klasik ya da pop art aksesuarları bir arada kullanarak zengin bir görünüm ve stil sahibi bir masaya sahip olabilirsiniz.

Yatak başı işin başı

Yatak odasına en büyük stil katkılarından birini kuşkusuz yatak başı yapıyor. Eğer düz ahşap bir başlığınız varsa yatak başını kumaşla kaplayabilirsiniz. Bunun için yatak başının şekline göre keseceğiniz bir sünger kullanarak daha yumuşak bir yatak başı elde edebilirsiniz.

Tablolarınızı tasarlayın

Tablo için kullanılan çerçevelerin bazen gerçekten de gereksiz pahalı olduğunu düşünüyorsanız kendi tablolarınızı tasarlamanın vakti gelmiş demektir. Yapı marketlerde satılan kontraplakları dilediğiniz ebatlarda kestirerek üzerine istediğiniz posterleri yapıştırın.

Duş paneli

Çarpıcı desenlere sahip bir duş paneli edinerek, banyoda çabuk etki yaratabilirsiniz.

Ada mutfak

Ada üniteli bir mutfağa bir çırpıda sahip olamayabilirsiniz. Ancak tekerlekli ada üniteleriyle aslında bu fikir hem ekonomik, hem de ulaşılabilirlik anlamında uzak değil.

Tonlayın

Yaşama alanlarınıza haki olan renkler arasında bir bütünlük olması gerekir. Örneğin eğer perdelerinizle koltuklarınız birbirini tonlayan renkler değilse yastık ve kırlentlerde seçeceğiniz renklerle mekanda renk geçişlerini sağlayabilirsiniz.0 yorum:

Yorum Gönder